Kursförfrågningar & träning

Fest & arrangemang

Kontaktperson för socialdans
socialdans@swingkatten.se

Kontaktperson för funktionärer
engageradig@swingkatten.se

Kontaktadress till ansvarig för danskvällsvolontärer
hjalpatill@swingkatten.se

Showgrupper

Bokning MessAround
messaround@swingkatten.se

Bokning U-town Lindyhoppers
utown.lindyhoppers@gmail.com

Styrelsen, revisor & valberedning

Swingkattens styrelse 2021 – 2022

Martin Hult
Ordförande
ordforande@swingkatten.se

Marian Niskala
Vice ordförande
marian.niskala@swingkatten.se

Johanna Kylin
Kassör
ekonomi@swingkatten.se

Walter Andersson
Sekreterare
walter.andersson@swingkatten.se

Frauke Augstein
Ledamot
frauke.augstein@swingkatten.se

Sven Erik Lund
Ledamot
sven-erik.lund@swingkatten.se

Anna Högbladh
Ledamot
anna.hogbladh@swingkatten.se

Föreningens revisor

Ulla Wallin
revisor@swingkatten.se

Valberedning

Tony Bergsten
valberedning@swingkatten.se

Ekonomi, betalning & fakturering

Swingkatten är en ideell förening. Vårt organisationsnummer är 817606-5632. Föreningen har F-skattebevis.

Föreningens kassör

Johanna Kylin
ekonomi@swingkatten.se

Föreningens faktureringsadress

Swingkatten
Box 15029
75015 Uppsala

Betalning till föreningen

Swish: 123 18 835 03

Bankgiro: 5419-4170, mottagare SWINGKATTEN

IBAN: SE8580000838169740110219, SWIFT: SWEDSESS

Teknik & webb